Jak skompletować własną narzędziownię?

Jak skompletować własną narzędziownię?

Wykonywanie wszystkich prac niezależnie od ich charakteru i zakresu wymaga z reguły posługiwania się sprzętem, który będzie je umożliwiał oraz w maksymalnym stopniu ułatwiał W przypadku firm zajmujących się usługami remontowo-budowlanymi, a także wszelkiego rodzaju warsztatów mechanicznych oraz różnego typu serwisów podstawowym wyposażeniem okażą się zwykle dopasowane do potrzeb narzędzia ręczne, a także elektronarzędzia. Przekonajmy się, jakie produkty z obu tych kategorii są na tyle uniwersalne, że można je polecić niemal każdemu, także osobom prywatnym, chcącym wyposażyć swój przydomowy warsztat.

Jakie elektronarzędzia będą przydatne?

Podstawowymi rodzajami elektronarzędzi, które powinny się znaleźć w każdym warsztacie, będą różne rodzaje wiertarek. Najlepiej zgromadzić zarówno klasyczną wolnoobrotową wiertarkę ślusarską, jak i szybkoobrotową wiertarkę uniwersalną, a także model z opcją udaru i kucia dopasowany do osprzętu SDS. Warto też mieć szlifierkę kątową dopasowaną do małej i średniej lub dużej tarczy. Użyteczne są również wyrzynarki i pilarki, a ponadto piły ukosowe. Wiele osób wybiera też rozmaite szlifierki – głównie taśmowe lub oscylacyjne czy mimośrodowe. Popularne okazują się ponadto wkrętarki akumulatorowe. Do pracy z drewnem niezastąpiona jest frezarka górnowrzecionowa. Niekiedy dobrze zainwestować w klucz udarowy. Warto też pamiętać o sprzęcie do odsysania pyłu albo chociażby odkurzaczu warsztatowym.

Jakie narzędzia ręczne warto zgromadzić?

Wśród narzędzi ręcznych nie może zabraknąć kluczy płaskich w najpopularniejszych rozmiarach, a ponadto kluczy oczkowych i nasadowych. Potrzebne będą też wkrętaki z rozmaitymi końcówkami, szczypce uniwersalne oraz młotki – ślusarski i stolarski. Należy też mieć piły do drewna i metalu, a ponadto pilniki.

Posted on