Czym się kierować przy wyborze wiertarki?

 Czym się kierować przy wyborze wiertarki?

Prowadzenie robót remontowych lub budowlanych wymaga posługiwania się odpowiednim sprzętem. Wszystko, co potrzebne do wykonywania niezbędnych zwykle zadań można z reguły znaleźć w dobrze zaopatrzonej hurtowni oferującej narzędzia oraz materiały budowlane. W Skórczu szeroki asortyment takich produktów jest dostępny w firmie Arkada. Wśród urządzeń, które okażą się szczególnie przydatne w czasie wykańczania wnętrz oraz montażu koniecznych instalacji znajdują się różnego rodzaju wiertarki. Przekonaj się, jakie są ich rodzaje oraz kluczowe parametry.

Jakie są rodzaje wiertarek?

Wiertarka to urządzenie, które okaże się nieodzowne przy przygotowywaniu otworów montażowych i przelotowych w różnego rodzaju materiałach. W zależności od przeznaczenia można zdecydować się na sprzęt różnego typu. Tam, gdzie w grę wchodzi wiercenie w stosunkowo twardych materiałach budowlanych, niezastąpione są wiertarki udarowe, sprawdzające się m.in. przy pracy z betonem bądź kamieniem naturalnym. W przypadku drewna rodzaj wiertarki zależy głównie od średnicy wierconych otworów. Do obróbki metalu mogą przydać się wolnoobrotowe wiertarki ślusarskie, a także szybkoobrotowe urządzenia uniwersalne.

Jakie są kluczowe parametry wiertarek?

Charakterystyka wiertarki zależy od jej zastosowania. Wśród kluczowych parametrów znajdzie się zakres osiąganych obrotów, wielkość momentu obrotowego oraz typ mocowania wiertła. Do materiałów budowlanych stosowane są wiertła SDS lub SDS Plus, a do metalu i drewna wiertła klasyczne, przeznaczone do głowic zaciskowych. Spore znaczenie ma też rodzaj zastosowanego silnika elektrycznego i jego moc, jakość uchwytów oraz swoboda regulacji parametrów pracy. Duże znaczenie ma też masa sprzętu, jego ergonomia i trwałość. Warto pamiętać, że poza wiertarkami sieciowymi wielu producentów oferuje też wydajne urządzenia akumulatorowe, sprawdzające się w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci zasilania.

Posted on