Jaką folię wybrać do ochrony mebli podczas remontu?

Jaką folię wybrać do ochrony mebli podczas remontu?

Prace związane z wykończeniem lub odnowieniem pomieszczeń pozwalają na poprawę wyglądu wnętrza oraz zmianę jego aranżacji. Do ich przeprowadzenia konieczne okaże się jednak zastosowanie odpowiednich materiałów remontowych. Będą to nie tylko gładzie lub szpachlówki pozwalające na uzyskanie jednolitej powierzchni ścian i sufitów, ale także farby bądź panele podłogowe. Nie można jednak zapominać o akcesoriach, które pozwolą na uchronienie tych elementów wyposażenia, których nie można wynieść. Nieocenione okażą się przede wszystkim folie ochronne z tworzyw sztucznych. Sprawdźmy, jak się ich używa i zobaczmy, jakie są ich rodzaje.

Jak korzystać z folii ochronnej?

Folie ochronne nadają się znakomicie do zabezpieczenia mebli przed zachlapaniem farbą bądź szpachlówką używaną do wypełniania otworów. Można nimi również osłonić posadzkę, a także drzwi oraz okna. Nadają się również do okrycia kaloryferów czy innych części wyposażenia. Dla uzyskania najlepszych efektów folie warto zamocować do powierzchni i elementów, na których się je układa. W tym celu można skorzystać z taśmy samoprzylepnej – najlepiej sprawdzą się tu papierowe taśmy malarskie, które po skończeniu prac łatwo można odkleić, nie uszkadzając przy tym podłoża.

Jakie są rodzaje folii ochronnych?

Folie ochronne powstają najczęściej z polietylenu małej gęstości (LDPE). Zapewnia to niewielką masę oraz dużą elastyczność, a także wytrzymałość na rozciąganie i rozerwanie. Bez problemu daje się je dopasować do różnych powierzchni. Najczęściej są one przezroczyste i mają spore rozmiary. W zależności od przeznaczenia można zdecydować się na folię o różnej grubości – najgrubsze będą się sprawdzały przy zabezpieczaniu podłogi, cieńsze z uwagi na swą giętkość lepiej nadają się do owijania rozmaitych przedmiotów.

Posted on