Klej żelowy - nowoczesne rozwiązanie w zakresie zapraw klejących

Klej żelowy - nowoczesne rozwiązanie w zakresie zapraw klejących

Niektóre powierzchnie mają specjalne wymagania i zwykłe kleje budowlane nie sprawdzą się wystarczająco dobrze. W takiej sytuacji kleje żelowe będą najlepszym wyborem! Łączą one w sobie trwałość, szybkie wiązanie, proste nakładanie i elastyczność, która potrzebna jest w wielu warunkach. To nowoczesne zaprawy klejowe - dowiedź się o nich więcej!

Żelowa zaprawa klejąca

Wybór odpowiedniej zaprawy klejącej nie jest prosty, należy wybrać rozwiązanie, które łączy w sobie elastyczność spoiwa, odpowiednią konsystencję oraz wytrzymałość połączeń. Wysoko elastyczny klej żelowy jest rozwiązaniem, które łączy w sobie nowoczesność i tradycyjną wytrzymałość zapraw cementowych. Żelowa zaprawa klejowa, którą znajdziecie w naszej ofercie, doskonale sprawdza się jako klej do płytek.

Klej żelowy może być użyty do montażu:

  • ceramiki,
  • okładzin kamiennych,
  • płytek szklanych,
  • płytek wykonanych z tworzyw sztucznych (PCV),
  • betonu,
  • lastryko.

Dzięki dodatkowi polimerów doskonale sprawdzi się także do klejenia glazury i płytek na trudne powierzchnie, których z różnych względów nie chcesz albo nie możesz usunąć. Jeśli masz więc ścianę lub podłogę już pokrytą płytkami ceramicznymi, kamieniem albo starym betonem, klej żelowy bez problemów przyklei do nich nową warstwę. Klej żelowy stosować można w warstwie o grubości od 2 do 15 mm, co sprawia, że przy jego pomocy można wyrównać także drobne różnice w strukturze powierzchni.

Ciekawą cechą żelowej zaprawy klejowej jest możliwość korzystania z niej także w nietypowych warunkach, w których nie jest zalecane stosowanie innych zapraw. Jeśli chcesz przeprowadzić prace remontowe lub budowlane latem i ułożyć na przykład płytki na tarasie, nie musisz czekać na ochłodzenie temperatury! Kleje żelowe doskonale wiążą także przy wysokiej temperaturze podłoża i otoczenia. Wiązanie kleju następuje bardzo szybko, po zaledwie dwunastu godzinach można nałożyć fugę i zacząć używać powierzchni.

Jeśli planujesz remont albo budowę, klej żelowy to nowość, którą warto wybrać, jeśli zależy nam na czasie i chcesz wybrać trwałość na długie lata!

Posted on