Lustra z fazą w aranżacjach wnętrz

Lustra z fazą w aranżacjach wnętrz

W lustrze zazwyczaj się przeglądamy. Jednak w aranżacjach wnętrz, często, lustro jest ozdobą, bo dodaje uroku. Projektanci wykorzystują lustra do optycznego powiększania pomieszczeń, zwielokrotniając odbicie kwiatów, przedmiotów i ścian. Dzięki lustrom możemy eksponować ciekawe aranżacje. Lustra są elementem, który dopełnia aranżację danego pomieszczenia. Montowane są przede wszystkim w łazienkach, korytarzach, ale też w salonach i sypialniach, gdzie dodają elegancji, podkreślają harmonię oraz intymny charakter pomieszczenia. Praktycznie nie ma ograniczeń, bo wybór tafli szklanych jest na tyle duży, że możemy wybrać nowoczesny, minimalistyczny design czy też niestandardowe kształty. Dopasujemy je do każdego wystroju wnętrza.

Co to jest fazowanie lustra?

Fazowanie jest to proces podczas którego, następuje załamanie powierzchni szkła. W tym celu niezbędne jest odpowiednie poprowadzenie szlifu krawędzi obrabianej powierzchni. Są trzy fazy, i tak w pojedynczej — krawędź szkła jest tylko raz załamana pod określonym katem, w podwójnej podlega ona dwukrotnemu załamaniu, z tej samej strony, a w obustronnej fazie krawędź szkła jest załamywana dwukrotnie, po dwóch stronach tafli szklanej. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej techniki można uzyskać niezwykły, przykuwający uwagę efekt wizualny. Proces ten jest efektowną i ciekawą formą zdobienia, nadającą szklanym elementom, stylowy i elegancki wygląd. Fazowanie doskonale sprawdza się w przypadku luster, ścianek działowych, blatów, półek, schodów i drzwi szklanych.

Gdzie znajduje zastosowanie fazowanie?

Fazowanie stosowane jest najczęściej, kiedy lustro jest montowane do ściany, a jego boczne krawędzie są skośne, cieńsze i niczym nie wyróżniają się na tle ściany, przekłada się to na efekty wizualne. Fazowanie luster jest rodzajem krawędziowego dekorowania lustra. Charakterystyczny pryzmat tworzy rozszczepione światło podobne do tęczy. W lustrach dwukolorowych krawędź lustra bezbarwnego i kolorowego są blisko. Mają zastosowanie we wnętrzach, także jako lustra naklejane na meble, lustrzane kafelki, lustra łazienkowe umieszczone między płytkami oraz lustra do ram. Dzięki zastosowaniu fazowania szkła, lustra Firmy Arkada zyskują na designie, ponieważ ciekawie odbijają światło. W lustrach można wycinać otwory, ale należy się obchodzić bardzo delikatnie, gdyż szkło nie jest hartowane.

Gdzie są stosowane lustra z fazą?

Lustra z fazą z dodatkiem srebra lub patyny dodają szyku wnętrzom. Optycznie powiększają przestrzeń, wydobywają z niej głębię i budują tajemniczy klimat. Montowane są na ścianach salonów. Lustrzane tafle z pryzmatycznie ściętą fazą wprowadzają do wnętrza niesamowitą aurę. Możemy urządzić stylowo mieszkanie lub dom, dzięki lustrom o nieregularnych kształtach czy nawet z lekko postarzałą taflą. Lustra z fazą, delikatnie ściętym rantem, niesamowicie rozszczepiają światło dzienne. Jeśli tęczowe pryzmaty zamontujemy na meblach i ścianach, wprowadzimy przyjemny klimat do wnętrza. O każdej porze dnia, a nawet roku, wnętrze będzie prezentowało się w inny, ale ciekawy sposób, ponieważ światło padać będzie pod innym kątem.

Jakie lustro z fazą wybrać?

Wybór zależy od kształtu pomieszczenia, usytuowania pomieszczenia, widoku za oknem, kolorystyki ścian i tapet. Lustro odbija zarówno światło, jak i widok. Jeśli urządzamy wnętrze stylowo, to dobrym rozwiązaniem jest tu lustro z patyną, gdyż patyna kojarzy się ze starością. Możemy lustro z fazą umieścić np. nad kominkiem. Wymiary luster dopasowujemy do danego pomieszczenia. Jeśli chcemy urządzić salon lub sypialnię nowocześnie, postawmy na ich urozmaicenie. Zrezygnujmy ze standardowych rozmiarów luster. Lustro w salonie skomponuje się z dekoracją, która będzie odbijał się w zwierciadle np. bukiet kwiatów, czy obraz. Ważną rolę odgrywa w sypialni, przedpokoju i łazience, ponieważ jest niezbędne, co nie oznacza standardowe.

Posted on